GIRMANTĖ IR POLEVIKOV TRIO – „UPĖS“

Dainininkės Girmantės Vaitkutės ir džiazo trio – Andrej Polevikov, Denis Murašov ir Andrius Kairys – naujas albumas „Upės“, kuriame tarsi dvi tėkmės susilieja džiazas bei liaudies muzika.

„Upės“ – antroji „Vinilomanijos“ išleista vinilinė plokštelė. Išgirdome “Upes” ir iš karto tapo aišku, kad ši išskirtinė muzika turi skambėti vinilo plokštelėje.

Muzikantų – Girmantė Vaitkutė, Andrej Polevikov, Denis Murašov, Andrius Kairys – nereikia pristatyti: daugybė sėkmingų įvairialypių originalių muzikinių projektų, įrašai, aktyvi koncertinė, pedagoginė veikla. Ir pastarasis projektas – Upės.

Ilgus metus brandintas albumas apjungia du iš pirmo žvilgsnio skirtingus muzikos žanrus – džiazą bei liaudies muziką. Pasak pačių kūrėjų, albumo tikslas – atskleisti lietuvių liaudies muzikos grožį, pateikti klausytojui dar vieną kryptį, kaip galima išgirsti artimas, gerai žinomas dainas. „Manome, kad liaudies muzika ir džiazas siejasi improvizacijomis – juk kai kurios liaudies dainos nėra užrašytos, o sklinda iš lūpų į lūpas ir turi ne vieną egzistuojančią variaciją“.

„Pagrindinė albumo idėja – lietuvių liaudies ir džiazo muzikos sąlyčio paieška. Upė – mistinis ir ypatingas objektas įvairių tautų kultūroje ir mitologijoje. Ji – ir kelias, ir gyvybė, ir gydymas, švara, netgi magija“ (Girmantė Vaitkutė).

Subtiliai ir profesionaliai perduodama liaudies muzikos sąskambių nuotaika, nepastebimai tampanti melodinga džiazo improvizacija, vėl sugrįžtanti į liaudies dainos vibraciją, ir vėl nuplaukianti į džiazą ir ne tik į džiazą – visa tai naujoje vinilinėje plokštelėje.

 

vinylOmania records, 2021

preloader